چه روش هایی برای درمان ناباروری برای مردانو زنان وجود دارد؟

تمشک ، زغال اخته و توت فرنگی همگی حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی و فیتونوترینت های ضد التهابی هستند ، دو جزء که باروری را برای مردان و زنان تا حد زیادی بهبود می بخشد. این مطالعه نشان داد که زنان با مصرف زیاد میوه احتمال ناباروری را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. همچنین، در صورت استفاده همزمان روش IUI با داروهای تحریک‌کننده تخمک‌گذاری، شانس موفقیت بارداری به ۱۰ الی ۲۰ درصد در هر دوره افزایش می‌یابد.

به حساب می‌آید؛ زیرا رحم فرد نمی تواند به درستی فرایند آزادسازی تخمک برای لقاح را انجام دهد. طبق ارزیابی به دست آمده از ۱۴۰۰ زوج نابارور بیان می کند که ۳۸/۴ درصد از علل ناباروری در زن ها،مسئله اختلال در تخمک گذاری است. این نقص در زن با این علامت بروز می کند که فرد قاعدگی یا عادت ماهیانه نداشته یا سیکل قاعدگی او، کم و نامنظم است . برای درمان ناباروری در این مورد باید حتما به پزشک زنان مراجعه نموده و با مصرف داروهای مناسب این مشکل را حل نمایید. تلقیح داخل رحمی یاIUI برای زوج هایی به کار می رود که حداقل به مدت یک سال سعی در فرزندآوری داشته اند.

تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف مکمل ویتامین D می‌تواند سطح تستوسترون را تا نزدیک ۲۵ درصد در سال افزایش دهد. نتایج این مطالعه توسط دانشکده پزشکی هاروارد منتشر و موردبحث و بررسی قرار گرفت. پزشکان در گذشته سویا را برای فواید سلامتی بخشش مثل پایین آوردن کلسترول تبلیغ می‌کردند. سویا در غذاهایی مثل ادامامه، جایگزین‌هایی گوشت و محصولاتی مثل شیر سویا استفاده می‌شود.

این افراد باید در زمینه گزینه های فرزند خواندگی، استفاده از سلول های جنسی اهدایی و یا رحم جایگزین مشاوره شوند. پزشک در اولین ویزیت میزان تاثیر ناباروری بر احساسات زوجین را ارزیابی می کند. معاینات فیزیکی زن مهم و و شامل اندازه گیری وزن، بررسی شکل بدن، چگونگی توزیع مو، بررسی غده تیروئید و معاینه لگن است.

مشکلات مربوط به دستگاه ایمنی بدن و عوامل ایمونولوژیک نقش مهمی در ایجاد ناباروری دارد. عواملی از جمله بسته بودن لوله های خروج اسپرم باعث ناباروری در مردان می شود. بسته شدن لوله های خروج اسپرم می تواند به علت مادرزادی، نقص ژنیتیکی، عفونت ها یا التهاب های دستگاه باشد. داشتن رابطه جنسی هر دو تا سه روز به شما اطمینان می دهد که در زمان تخمک گذاری (بارورترین زمان یک ماه در زن) رابطه جنسی برقرار می کنید. این روش درمان زمانی که علت بیماری نامشخص است و در بعضی موارد که علت ناباروری اختلال در اسپرم است انجام می شود .

روش‌های درمان ناباروری از دارودرمانی، IUI و ART تا درمان‌های خانگی

در روش ZIFT، تخمک های بارور شده به مدت ۲۴ ساعت بعد از لقاح وارد رحم می شود ولی در روش GIFT، اسپرم و تخمک با هم ترکیب و مستقیما درون لوله رحم قرار می گیرد. یکی از داروهای رایج برای این مشکل داروی خوراکی کلومیفن است که یک آنتی استروژن است. این دارو برای تحریک تخمدان ها و فرآیند تخمک گذاری مورد استفاده قرار می گیرد و مستقیما روی هیپوتالاموس مغز اثر می گذارد. گونادوتروپین متداول ترین داروی تزریقی برای افزایش تخمک گذاری می باشد. اما جنین قبل از نفوذ به اندومتر باید از داخل این پوسته، خود را خارج نماید.

علت ناباروری در زنان و مردان بسیار متفاوت است که در ادامه به صورت کامل به علت ناباروری در مردان و زنان می پردازیم. پزشک ممکن است برای آغاز درمان ناباروری، شما را به یک پزشک متخصص ناباروری یا یک مرکز یا بیمارستان تخصصی ناباروری ارجاع دهد. به خاطر داشته باشید که ممکن است میزان موفقیتی که کلینیک‌ها یا پزشکان متخصص ناباروری به شما می‌دهند بسیار گمراه‌کننده باشد.

  • افرادی که در دوره های قاعدگی خود دچار تغییر می شوند، بیشتر در معرض ابتلا به مشکلات ناباروری خواهند بود.
  • تعداد دفعاتی رابطه ی جنسی داشته اید در طول یک هفته و یا یک ماه را محاسبه کنید.
  • البته این فرآیند بدان معنی نیست که میکرواینجکشن تضمینی برای بارداری ایجاد می‌کند اما این روش، شروع فرآیند پیچیده باروری را آسان تر خواهد کرد.
  • یا ممکن است عادت ماهیانه نداشته باشند یا عادت ماهیانه آنها کم و نامنظم باشد و ممکن است بعضی از خانم ها با اینکه دارای عادت ماهیانه باشند ولی دارای اختلال در تخمک گذاری هستند.
  • عواملی مانند وارد شدن ضربه، نقص مادرزادی یا تومورهای خوش خیم و بدخیم گردن رحم که شیوع زیادی نیز أطفال الأنابيب في ايران دارند.
چه روش هایی برای درمان ناباروری برای مردانو زنان وجود دارد؟

میل و رغبت به فرزنددار شدن یکی از خصایصی است که خداوند رحمان در باطن زوجین قرار داده تا منجر به احیای نسل انسان ها شود؛ اما گاهی شرایطی پیش می آید که این امر به صورت طبیعی انجام نمی پذیرد. عواملی از جمله سن، چاقی، بیماری های خاص، استرس، استعمال دخانیات، قرار گرفتن در معرض آلودگی های صنعتی، مصرف داروهای شیمیایی، رژیم غذایی نامناسب و… در باروری زوجین تأتیرگذار می باشد. اگر تمایل دارید درباره دلایل ناباروری در زنان، بیشتر بدانید؛ مطلب علل اصلی ناباروری در زنان را از دست ندهید. خانم هایی که از سن بالایی برخوردار هستند، یا این که به بیماری های ژنتیکی مبتلا هستند، در بیشتر موارد با باردار شدن ممکن است ناهنجاری های کروموزومی را به نوزاد منتقل کنند. البته پزشکان به محض تشخیص این مشکل، سقط جنین را به زوجین پیشنهاد می کنند.

درمان ناباروری با تلقیح اسپرم داخل رحم IUI :

در واقع می توان گفت که این روشی برای درمان ناباروری در مردان است که مشکل سالم نبودن اسپرم ها را به این صورت برطرف می کند. عفونت های منتقله از راه مقاربت جنسی ، مانند کلامیدیا یا سوزاک ، می توانند باعث التهاب و ایجاد زخم دائمی در لوله های رحمی شوند. زیرا اسپرم برای رسیدن و باروری تخمک تخمک گذاری شده باید لوله ها را پیمایش کند. ما توصیه می کنیم ارزیابی فوری برای زوجی که اقدام به بارداری می کنند ، درصورتی که زن سابقه ابتلا به عفونت لگن را داشته باشد. تعداد دفعات نزدیکی جنسی ، اختلال عملکرد جنسی سوال شود و سابقه خانوادگی در نازایی ، نارسایی تخمدان ، بیماری های مادرزادی ،عقب ماندگی ذهنی و تالاسمی از بیمار پرسیده شود.