پی ال سی چیست؟ و چه کاربردهایی دارد؟ آموزشگاه فنون برق

دستگاه‌های ورودی می‌توانند از دستگاه‌های دیجیتال یا آنالوگ تشکیل شده باشند. کارت ورودی دیجیتال دستگاه‌های گسسته‌ را کنترل می‌کند که سیگنالی را روشن یا خاموش می‌کند مانند دکمه، سوئیچ محدود کننده، سنسورها یا سوئیچ‌های انتخابی. کارت ورودی آنالوگ ولتاژ یا جریان را (به عنوان مثال سیگنالی که می‌تواند از 0 تا 20 میلی آمپر باشد) به یک عدد معادل دیجیتال قابل فهم برای پردازنده تبدیل می‌کند.

بنابراین باید بیان کنیم که برای استفاده از ورودی و خروجی دستگاه plc از ماژول های توسعه استفاده می کنند. ماژول های ورودی آنالوگ و ماژول های اختصاصی خروجی از جمله مواردی هستند که در سیستم plc دارند. در واقع ماژول ورودی آنالوگ می تواند وضعیت سیگنال را مانند سوئیچ ها و سنسورهای دما را تشخیص دهد و یک موجود خروجی و آنالوگ می تواند ها و استارت های موتور و چراغ ها را کنترل کند. نکته دیگری که قابل بیان است این است که خروجی های گسسته دارای کاربردهای خاصی می باشند که برخی از آنها می توانند روشن یا خاموش کردن ژنراتورها و یا بستن و باز کردن دریچه های آب باشند.

آموزش سیم کشی کولر اسپلیت

نرم افزار WPLSoft پرکاربرد ترین نرم افزار برای PLC Delta است. در این مقاله، در مورد هر یک از آنها صحبت می کنیم و عملکرد آنها را توضیح می دهیم. علاوه بر این، در مورد نحوه کار آنها در یک سیستم یکپارچه که عملکردهای مختلف را کنترل می کند، بحث خواهیم کرد. انعطاف‌پذیری، امکان اتصال به شبکه، ابعاد بسیار کوچک ، سرعت پاسخگویی بسیار بالا، ایمنی مناسب و دقت بالا از مزایای این تجهیز کاربردی هستند. و سایر ویژگی‌های از این دست باعث رشد چشم‌گیری در کنترل و اتوماسیون صنعتی شده است. در قسمت نرم‌افزار فلسفه‌ی کنترلی مورد نظر طراحی شده و با کابل‌های رابط روی سخت‌افزار PLC دانلود می‌شود.

برنامه‌ریزی و اصلاح منطق بصورت آفلاین و همچنین بصورت آنلاین آسان است (خوشبختانه در هنگام اصلاح یک فرآیند نیازی به تغییر سیم‌کشی سیستم PLC نیست). PLCها نرم افزار انعطاف‌پذیری را برای اصلاح منطق کنترل در کوتاهترین زمان را ارائه می‌دهند. مهم نیست که چند ورودی و خروجی اضافه کنید ، هر PLC همه مراحل را انجام می‌دهد. با توجه به نتایج برنامه، داده ها را در ماژول خروجی می نویسد تا تمام خروجی‌ها به روز رسانی شوند. در مرحله بعدی، پردازنده مرکزی تشخیص داخلی و ارتباطی را انجام می‌دهد.

اتوماسیون صنعتی زیمنس چیست؟

این مرحله بیشتر شبیه یک مرحله ایمنی است که در آن PLC با عیب یابی داخلی، پایانه های برنامه نویسی و … ارتباط برقرار می کند. اگر مرحله آخر به درستی انجام شود و همه چیز تحت کنترل باشد، PLC از ابتدا شروع می شود تا زمانی که سیکل تمام شود. کاربرد PLC در صنایع اتومبیل‌سازی نیز بسیار گسترده است و از آن به عنوان تست قطعات، اتصال قطعات به همدیگر، طراحی و شکل دهی بدنه اتومبیل و سوراخ کاری استفاده می‌شود.

  • مانند ستون فقرات انسان، رک دارای یک پنل است که در پشت قرار دارد و باعث می‌شود کارت‌ها با پردازنده ارتباط برقرار کنند.
  • این زبان ها به علت سادگی و قابل درک بودن، معمولا بسیار کاربرپسند هستند.
  • اولین قدم برای تشخیص مشکل، قرار دادن PLC در حالت آماده به کار است، به‌طوری که خروجی فعال نشود.
  • این روزها بسیاری از کارخانجات و مراکز صنعتی بزرگ از PLC برای کنترل سیستم‌های مورد نیاز خود استفاده می‌نمایند.

پی ال سی چیست؟ و چه کاربردهایی دارد؟ آموزشگاه فنون برق

در سیستم های صنعتی برای عیب یابی یک سیستم می بایست قطعات مختلف مورد بررسی قرار می گرفتند. این در حالی است که با کمک plc این کار به صورت هوشمند تشخیص داده می شود، و می توان عیب ایجاد شده را به صورت سریعتر رفع نمود. در ادامه متن به معرفی مزایا و کاربردی پی ال سی و استفاده آن در صنعت می پردازیم. این مجموعه یکی از وظایف اصلی خود را افزایش دانش اتوماسیون و برق صنعتی کشور و کوتاه کردن دست واردکننده گان این عرصه می داند. در همین راستا اقدام به ساخت فیلم های آموزشی رایگان، فایل های آموزشی، برگزاری دوره های آموزشی مختلف با هزینه های مناسب کرده.