نکات جالب درباره طراحی دکوراسیون پذیرایی مدرن دکوراسیون داخلی و معماری آرکا نوژا | معماری نواز

در مورد طراحی داخلی منزل در کرمانشاه چندین پروژه توسط شرکت معماری هیرادانا انجام شدهاست. از جمله طراحی داخلی مدرن منزل جناب خانی و طراحی داخلی کلاسیک منزل جناب رستمی. پیشنهاد میکنم در تلگرام پیام بدید که سریع تر پیش فاکتور طراحی داخلی منزل شما ارسال بشه خدمتتون. درادامه به بررسی فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل می پردازیم. استفاده از رنگ مناسب نه تنها باعث ایجاد حس خوب در اتاق می‌شود، بلکه اتاق را بزرگ‌تر، روشن‌تر یا دنج‌تر جلوه می‌دهد که این ویژگی اهمیت زیادی دارد.

تفاوت‌ های طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی:

دکوراسیون داخلی پذیرایی نیز همانند دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت فراوانی برخوردار است. به جرات می توان گفت پذیرایی مهمترین بخش در هر خانه محسوب می شود. تفکیک فضای پذیرایی به دو بخش عمومی و نیمه عمومی ایده خوبی است که در سبک معماری ما ایرانی ها بسیار مطلوب است.

نکات جالب درباره طراحی دکوراسیون پذیرایی مدرن دکوراسیون داخلی و معماری آرکا نوژا | معماری نواز

در عوض، این افراد حرفه ای در دکوراسیون داخلی هستند که مسئول انتخاب عناصر تزئینی مختلف هستند که بخشی از ساختمان تاسیسات مکانیکی خواهند بود. قانون در دکوراسیون این است که شما نمی توانید بیش از سه رنگ در یک اتاق استفاده کنید. حداکثر سه رنگ تضمینی برای هارمونی محترمانه و در نتیجه ظرافت آشکار است. برای مثال، در اتاق خواب، می‌توانیم دیوارهای سفید را تصور کنیم که همراه با یک ست کتان و پرده‌های آبی کلاین که توسط فرش‌های بژ و چراغ‌های دیواری پشتیبانی می‌شوند. ایده نه تنها این است که رنگ های زیادی را با هم ترکیب نکنید، بلکه مهمتر از همه، ترکیب رنگ های مناسب در یک اتاق است. بنابراین، سایه های برهنه در اتاق های صمیمی تر محبوبیت بیشتری دارند، زیرا استفاده از آنها آسان است.

  • زمانی که ساله های زیادی از ساخت خانه ی شما گذشته باشد، احتمال خرابی و خسارت اجزای خانه و یا خطرات دیگر با گذشت زمان زیاد می شود.
  • نئوکلاسیک، از دیگر سبک های طراحی داخلی محبوب است که مورد توجه بسیاری از طراحان قرار دارد.
  • مشاوره دقیقی در خصوص خرید مبلمان، کفپوش، پرده، کاغذ دیواری، سقف کاذب و … به دست می آورید.
  • بعد از طراحی داخلی و مدارک مهندسی پروژه و تایید کارفرما نسبت به طراحی برآورد هزینه با توجه به خرید متریال‌های مورد نیاز، مصالح کاربردی، متراژ پروژه مورد نظر و مواردی از این قبیل صورت می‌پذیرد.
  • نور محیط خانه، هویت اصلی یک دکوراسیون را زنده می‌‌کند یعنی اگر نورپردازی به‌طور جالب و دل‌انگیز طراحی نشود تمامی زحمات برای طراحی اجزای دیگر هدر می‌‌روند و به‌چشم نمی‌آیند.
  • پروسه زمان بری است، بهتر است یک کار بدون نقص انجام شده باشد تا نیاز به دوباره کاری نباشد.

رنگ‌ها و طرح‌هایی برگرفته از طبیعت و جنگل، جزئیات فلزی و تزئینات خاص، پارچه‌های رنگارنگ و متریال‌های گرم در خانه‌های جنوب غربی زیاد دیده می‌شود. اما در کنار نورهای طبیعی، نورپردازی مصنوعی واجب است و نمی‌شود آن را نادیده گرفت. پس در وهله اول سعی کنید مانعی برای عبور نور و هوا نباشید؛ یعنی در انتخاب پرده و سایه‌بان پنجره دقت کافی را داشته باشید. مبل سلطنتی طرح ترک چراغان یک مبل بسیار زیبا می باشد که در رنگ دلخواه شما قابل سفارش است. مبلمان هلما دارای منبت منحصر به فرد و متفاوت است که اوج ظرافت و منبت را در قسمت سر تاج کاناپه میتوان دید. استفاده از نورهای زرد ، میزان گرما و زردی به رنگ اضافه می کنند.

دکوراتور داخلی ساختمان و طراح داخلی[ویرایش]

بحثی از آوردن یک مبل دو نفره مینی به یک اتاق نشیمن بزرگ و بالعکس یا آوردن یک کمد لباس بزرگ به یک اتاق خواب کوچک نیست. نکته اصلی این است که مبلمان را با حجمی مشابه صحنه سازی کنید و همزمان فضاهایی دلپذیر و دنج ایجاد کنید. قوانینی که اگر بخواهید فضای داخلی خود را به درستی تحلیل کنید و کمی تخیل داشته باشید به راحتی قابل جذب و پیروی هستند. اگر دکوراسیون در سال‌های اخیر تا این حد موفق بوده است، به دلیل فرصت فوق‌العاده آن است که به همه اجازه می‌دهد دنیایی منحصربه‌فرد، مختص ارزش‌ها و شخصیت خود بسازند.