مزوتراپی چیست؟

مواد مغذی را به مو می رساند

داروهای تجویزی
فاکتورهای رشد مورد نیاز بدن برای درمان موثر
کلاژن ساز مورد نیاز بدن و بخصوص بخش تحت درمان
عصاره های گیاهی
ویتامین ها و مواد معدنی

همانطور که گفته شد در طی جلساتی که برای مزوتراپی مراجعه میکنید با استفاده از یک سوزن کوتاه مخصوص، یک سری تزریق انجام خواهید داد که بدون خونریزی به هدف درمانی خود با مزوتراپی نزدیک میشوید .برای یک مزوتراپی در شاهین شهر و اصفهان میتوانید به کلینیک دیاموند مراجعه نمایید در کلینیک دیاموند تمامی خدمات مزوتراپی بوتاکس و … زیر نظر پزشک انجام میشود.

مزوتراپی برای رفع غبغب

در آخر لازم به ذکر است بصورت خلاصه بگوییم

از بین بردن چاقی موضعی صورت و بدن

مزوتراپی چشم برای بر طرف ساختن پف و تیرگی دور چشم

سوزن های به کار رفته در این روش بسیار ریز هستد و حدودا در عمق دو تا چهار میلیمتری پوست نفوذ پیدا می کنند. در ابتدا شاید با شنیدن این مسئله که این روش با سوزن و به روش تزریق انجام می شود در شما ترس یا نگرانی ایجاد کند اما باید گفت این روش درد یا خون ریزی ندارد و سوزن ها بسیار ریز هستند و عمق تزریق به قدری نیست که باعث ناراحتی شما شود.

مزوتراپی بر هر سه لایه پوست اثر می‌گذارد. اثرات درمانی این روش بر روپوست، لایه‌ی میانی و همچنین بافت‌های پیوندی زیرین پوست مشاهده می‌شود. همین مسئله باعث شده که کاربردهای متنوعی داشته باشد و برای درمان ریزش مو، سلولیت و موارد دیگر موثر باشد.

از بین بردن استریا (ترک های به وجود آمده روی پوست در اثر حاملگی، رشد و …)

مزوتراپی مو برای درمان ریزش و تقویت مو

مزوتراپی یک روش درمانی است که معمولا به درمان لایه میانی پوست می پردازد و حوزه کاربرد آن گسترده است و از جوانسازی پوست تا لاغری موضعی و حتی توقف ریزش مو را در بر می گیرد. مزوتراپی با حداقل تهاجم و بدون نیاز به جراحی یا بیهوشی، با استفاده از سوزن های بسیار ریز و تزریق میکرو، مواد مورد نیاز پوست را به آن تزریق می کند و باعث دستیابی به نتیجه مطلوب در کمترین زمان و با کمترین درد می شود.

 

از بین بردن افتادگی پلک

احتمالاً برای رسیدن به اثر مورد نظر به چندین جلسه نیاز خواهید داشت. باید انتظار داشته باشید که بین 3 تا 15 بار به پزشک مراجعه کنید. با توجه به توصیه و نظر پزشک و متخصصان ما زمانهای تزریق را انجام خواهید داد و برای تعداد جلسات با توجه به نظر پزشک و مقاومت ژنتیکی و عوامل بیرونی مانند مصرف دخانیات و غیره و اثر گذاری آن مشخص میشود

دوره‌ی ریکاوری کوتاه و بدون نیاز به مراقبت‌های خاص بعد از درمان

حذف چربی در نواحی مانند  ران، باسن، پاها، بازوها و صورت
کاهش سلولیت
از بین بردن چین و چروک و خطوط
سفت کردن پوست شل
رفع تیرگی پوست
درمان وضعیتی که باعث ریزش مو می شود
در این تکنیک از سوزن های بسیار ظریف برای تزریق یک سری تزریق به لایه میانی (مزودرم) پوست استفاده می شود. ایده این است که مشکلات اساسی مانند گردش خون ضعیف و التهاب را که باعث آسیب پوستی می شود، اصلاح می کند.

عدم تعادل هورمونی در فولیکول مو و اطراف آن را اصلاح می کند

درمان سلولیت

مزوتراپی ضد لک و پلاسما

.

کاربردهای مزوتراپی

مواد مورد استفاده در مزوتراپی

مزوتراپی چیست؟

بدون نیاز به بیهوشی و بدون درد

مزوتراپی در از بین بردن سلولیت و چربی موضعی بسیار کارآمد است.

نکته حائز اهمیت دیگر راجع به مواد به کار رفته در این روش است. مواد مورد استفاده در مزوتراپی شامل عصاره های گیاهی، ویتامین ها (ویتامین ث، ب۵، آ و …)، مواد معدنی و مغذی، آمینو اسیدها، برخی از دارو ها (مانند بی حسی موضعی، داروهای هورمونی و …) می باشد که به طور کلی به این مواد کوکتل می گویند.

همچنین این روش علاوه بر درمان چین و چروک و از بین بردن چربی های ناخواسته، برای درمان ریزش مو نیز استفاده می شود. این درمان عصاره های گیاهی طبیعی، ویتامین ها یا داروهایی را به سر تزریق می کند

فواید این روش را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد، یکی فواید ناشی از مواد تزریق شده به پوست و دیگری تاثیر سوراخ‌های بسیار ریز ایجاد شده توسط سوزن.

مزایا

مزوتراپی یکی از روش‌های درمانی می باشد که کاربردهای گونگونی دارد. یکی از پرکاربردترین روش درمانی مزوتراپی آبرسانی به پوست، از بین بردن چین و چروک‌، و درمان ریزش مو  میباشد

امروزه مزوتراپی برای موارد زیر استفاده می شود:

هزینه مناسب نسبت به تاثیرات درمانی

عوارض جانبی و خطرات محدود

بسته به شرایطی که تحت درمان هستید، تزریق ها را می توان در عمق های مختلف – از 1 تا 4 میلی متر در پوست شما انجام داد. پزشک ممکن است سوزن را با زاویه در پوست شما قرار دهد یا در حین تزریق خیلی سریع مچ دست خود را تکان دهد. هر تزریق ممکن است فقط یک قطره کوچک از محلول را در پوست شما قرار دهد.

معروفترین مزوتراپی که در کشور عزیزمان ایران انجام میشود مزوتراپی مو است که

نکته قابل توجه این است که در هر تزریق از همه این مواد استفاده نمی شود بلکه متناسب با مورد مصرف ، ترکیبی از چند ماده تزریق می شود. به عنوان مثال برای روشن سازی پوست ترکیبی از ویتامین ث و مواد مغذی و مواد مناسب آبرسانی پوست استفاده می شود یا برای تقویت مو می توان از ترکیبات محرک و تقویت کننده گردش خون و فولیکول بهره برد.

با علم بر این که مزوتراپی چیست، حال زمان آن رسیده تا با کاربرد های آن آشنا شوید. همانطور که گفته شد، مزوتراپی در زمینه های گوناگونی کاربرد دارد.

گردش خون را بهبود می بخشد

روشی کم‌تهاجمی و بدون جراحی

حتی این روش در مقایسه با سایر روش های مشابه مثل جراحی ، ساکشن و … دارای دوره نقاهت نیست. در ادامه مطلب به موادی که در مزوتراپی استفاده می شود و کاربرد های آن خواهیم پرداخت

پیش از این که به سراغ کاربردهای این روش برویم باید ببینیم که این روش چه تاثیری بر پوست می‌گذارد و چگونه به ما کمک می‌کند.

۱- مزوتراپی تناسب اندام ۲- مزوتراپی مو ۳- مزوتراپی پوست که شامل چندین مورد مانند مزوتراپی رفع تیرگی تا مزوتراپی واریس میشود

اثرات و فواید

امروزه از این روش بیشتر در زمینه های زیبایی استفاده می شود. همچنین مزوتراپی در کنترل و یا کاهش زیرش مو نیز اثر گذار است. به طور کلی کاربرد های مزوتراپی به شرح زیر می باشد:

جوانسازی (از بین بردن چین و چروک) و لیفت گردن و پوست صورت

و همنچنین تزریق بهترین و با کیفیت ترین برندهای مواد مزوتراپی بصورت تخصصی و ترکیبی جهت درمان ریزش موی ارثی و استرسی و افزایش تراکم موها بعد از کاشت، درمان جوش و آکنه و جای جوش، رفع تیرگی دور چشم چین و چروک و پف زیر چشم، درمان لک،کک و مک صورت، آبرسانی پوست و ترمیم پوست آسیب دیده، کنترل چربی صورت، رفع غبغب با ویالهای چربی سوز، کاهش سایز شکم و پهلو،ران و بازوها، لیفت و جوانسازی غیرجراحی صورت، دست، گردن و دکلته و حتی از بین بردن واریس و غبغب با این روش انجام میپذیرد. شما عزیزان نمونه کارها و رضایت زیباجویان را میتوانید در برگه نمونه کارها ببینید

آن چیزی که باعث وجه تمایز ما از سایر مراکز زیبایی در جوابدهی بالای مزوتراپی در جلسات اولیه شده است، در نظر گرفتن برنامه درمانی متفاوت برای هر شخص میباشد، از جمله: