صنعتگران مهر تولید کننده قالب بتن انواع قالب بتن

قالب‌بندی دال بتنی به نوع دال طراحی شده (یک طرفه یا دو طرفه) بستگی دارد. به بخشی از قالب که در تماس مستقیم با بتن قرار می‌گیرد، جداره داخلی قالب می‌گویند. به علاوه، این بخش از قالب بیشترین تاثیر را بر روی سطح بتن سفت شده (شکل سازه نهایی) دارد. گسترش استفاده از بتن در ساخت و سازهای مختلف به عنوان یکی از پیشرفت‌های مهم قرن بیستم میلادی به حساب می‌آید. با گذشت زمان، طراحان و معماران روش‌های مختلفی را برای بررسی قابلیت شکل‌پذیری بتن در قالب‌هایی با شکل‌های متفاوت توسعه دادند.

صنعتگران مهر تولید کننده قالب بتن انواع قالب بتن با استفاده از سیستم قالب لغزنده بسیاری از داربست بندی های اطراف سازه حذف و سرعت اجرای کار به همراه نمای بهتر برای کار افزایش می یابد. قالب بتن مدولار به دلیل تنوع در ابعاد، سایز و دسترسی آسان یکی از پرکاربردترین ابزارها جهت اسکلت بندی قسمت های مختلف سازه های سیمانی است. اندازه و سایز در این قالب ها استاندارد است اما در صورت سفارش مشتری می توان سایز آنها را تغییر داد. انجام فرایند ملات ریزی با استفاده از این نوع قالب کمک شایانی به ساخت سازه هایی با جلوه زیبایی، توان مقاومتی بالا و افزایش کیفیت طول عمر سازه می کند.

‌شهرسازی با استفاده از بتن در شوروی سابق

با توجه به اینکه ورق اصلی ترین مواد اولیه قالب فلزی بتن است به این نتیجه میرسیم که هر چقدر کیفیت ورق استفاده شده بهتر باشد محصول نهایی با کیفیت تر خواهد بود. برای ساخت قالب های فلزی با توجه به وزن وکاربرد می توان از فلز های مختلفی برای ساخت آن ها استفاده کرد . قالب فلزی بتن پیاده رو ها در جنس آلومینیوم و آهن نیز موجود می باشد . لازم به ذکر است که قالب های فلزی بتن فولادی که در نوع مرغوب و با کیفیت موجود می باشند ، توسط روش های مختلفی چون گالوانیزاسیون آبکاری شده و در برابر زنگ زدگی ، فرسایش و پوسیدگی مقاومت بالایی دارند . در حقیقت جهت ساخت يك سازه بتن مسلح، بايد بتن تازه در قالب بتن فلزی یا انواع دیگر قالب بتن ها ریخته شود، تا بعد از پر شدن تمام حجم قالب، بتن به شكل مورد نظر در آيد. همچنین پس از استقرار قالب بتن در محل مورد نظر باید از آن ها بازدید کرد و درزهایی که احتمالا باعث بیرون زدن شیره‌ی بتن خواهند شد را شناسایی و ترمیم کرد.

تعبیه کردن نسخه دقیق یا تناسب هر عنصر سازنده دانش خود را می طلبد.که به آن طرح مخلوط بتن گفته قالب گستر سپنتا می شود. قالب انعطاف‌پذیر بر خلاف قالب‌های صلب،‌ مجموعه‌ای از قالب‌های سبک تشکیل شده از ورق‌های الیافی بسیار مقاوم است. این نوع قالب، با بهره گرفتن از ویژگی جریان‌پذیری بتن، امکان ساخت سازه‌های بهینه با معماری جالب را فراهم می‌کند. مواد سازنده قالب نباید با بتن تازه یا سخت شده ناسازگاری داشته باشند. مواد تشکیل دهنده جداره داخلی قالب نیز نباید با سیمان در حال هیدراتاسیون واکنش دهند. به عنوان مثال، برخی از الوار داری شکر چوب هستند که باعث خراب شدن سیمان می‌شود.

  • استفاده از قالب‌های چوبی برای ساخت ستون‌های بتنیبه منظور تراز کردن و ایجاد شکل مور نظر برای قالب‌های چوبی از دستگاه‌های ترازیابی مخصوص استفاده می‌شود.
  • به کارگیری این صفحات بتنی استاندارد در این خانه هنوز هم به خوبی قابل رویت است.
  • این محصولات در انواع مختلفی مانند چوبی و فلزی جهت ساخت و ساز یافت می شود.
  • پروژه‌های موفق و ناموفق متعدد در حوزه طراحی قالب بتن، منجر به پیشرفت قابل‌توجه در فرآیند ساخت سازه‌های بتنی شده‌اند.
لازم به ذکر است در پروژه‌های سنگین ساختمانی استفاده از داربست توصیه می شود. این روش که بیشتر در ساختمان هایی که دیوار بلند دارند به کار برده می شود سرعت عمل آن بالاتر و تعداد دفعات به‌کار بردن قالب نیز بیشتر است. مهم ترین و اساسی ترین دلیل استفاده از این روغنها این است که به هیچ عنوان با مخلوط بتن ترکیب نمی شود و مشکلی را برای بتن پدید نمی آورد. همچنین برای اینکه عمر مفید قالب بتن زیادتر شود و برای عدم نیاز به اعمال ضربه های مکانیکی, از این روغن ها استفاده می شود.

مجموعه قالب های ساختاری ماندگار در محل:

بتن ها نیز مانند سایر تجهیزات نوسانات قیمت داشته و قیمت آن بر اساس آهن متغیر می‌باشد. اگر می خواهید قیمت بتن را به صورت لحظه‌ای بدانید حتما با کارشناسان تماس گرفته واز نظر آنها مطلع شوید. برای ساختن سازه های بتنی مسلح ابتدا باید بتن تازه را درون قالب های بتن فلزی یا انواع دیگر قالب بتن می ریزند.

از طرفی یکی از بزرگ ترین برتری قالب فلزی بتن، مقاومت بسیار بالای آن در مقابل فشارهای ناشی از انبوه بتن می باشد. لازم به ذکر است که در سال های اخیر شاهد تولید چشمگیری از قالب بتن از جنس های پلاستیک، فایبرگلاس و رزین بوده ایم اما در هزینه و مقاومت این مصالح در برابر نقش چوب و فلز کمی جای تردید وجود دارد. اصولا برای پروژه هایی با عمق پی زیاد، قالب بندی دیوار ها، اتوبان سازی از قالب بتن فلزی استفاده می‌شود زیرا این قالب علاوه بر اینکه استحکام و مقاومت بالایی دارد مقرون به صرفه نیز می‌باشد. قیمت قالب فلزی بتن بر حسب کیلوگرم حساب می شود یعنی باید محاسبه شود که کل قالب چند کیلوگرم است.

این یکی از پیشرفته ترین سیستم های قالب است که عایق بندی دائمی را ارائه می دهد. همچنین شامل ویژگی های حرارتی ، صوتی ، مقاوم در برابر آتش و جوندگان می‌باشد. فرم های بتن عایق متداول ترین نوع قالب عایق بندی شده دائمی است، جایی که سازه های بتونی با تخته های پلی استایرن عایق بندی می‌شوند که پس از پخت بتن در جای خود باقی می مانند.