سیستم گرمایشی تابشی سیستم گرمایشی تابشی مرغداری سیستم گرمایش تابشی سالن صنعتی-اخگرتابش

امواج مادون قرمز در اثر برخورد به اجسام به گرما تبدیل می‌شوند و باعث گرم شدن سطوح برخورد می‌شوند. یکی از موضوعات مهم در سالن‌های صنعتی چگونگی تامین گرمایش و ایجاد آسایش دمایی میباشد. باز و بسته شدن متعدد درب‌های سالن، ارتفاع زیاد سقف و عدم نیاز به تامین گرمایش کل مساحت سالن از پارامترهایی است که تامین گرمایش را با دشواری مواجه میسازد. شرکت ایران مشعل برترین تولیدکننده سیستم های گرمایش تابشی در ایران است. با فرض روشن بودن سیستم گرمایش از ۱۵ آبان تا ۱۵ اسفند ه سال میزان مصرف یک فصل به قرار زیر خواهد بود. ۱- مصرف بسیار زیاد انرژی برق جهت گردش آب گرم در داخل لوله ها توسط پمپ های سیرکولاسیون موتورخانه و یونیت هیترهای تابشی و یا دستگاه های هواساز.

پس با توجه‌ به اینکه از بالا بردن دمای سیستم برای گرم‌ کردن محیط استفاده نمی‌شود، در نتیجه وجود باد هیچ تاثیری بر گرم‌ شدن محیط و یا عملکرد هیتر نخواهد داشت و می‌توان از آن در فضای باز و در هر شرایط جوی استفاده کرد. به‌ عنوان‌ مثال گرمایش تابشی لوله ای PRS مدل U در سالن‌هایی با سقف بلند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل به‌ راحتی انرژی گرمایی را در قسمت‌ های مورد نیاز سالن منتشر می‌کند و همین امر سبب صرفه‌ جویی در مصرف سوخت شده و هزینه‌های گرمایش را کاهش می‌دهد. یکی از دلایل عمده خرید سیستم گرمایشی و تابشی در صنایع کیفیت بالای انتقال حرارت است؛ زیرا در این روش، در مصرف سوخت و انرژی صرفه‌جویی می‌شود. همچنین برای انتقال گرما نیازی به جریان هوا نیست و به همین دلیل بیماری و آلودگی در محیط‌هایی مثل مرغداری و دامداری انتقال نمی‌یابد.

سیستم گرمایشی تابشی مرغداری

بنابراین می‌توانید در مواقع مورد نیاز، یا به صورت موقت در مکان‌های به خصوص از آن‌ها سایت استفاده کنید. که شامل 5 سال گارانتی فن و مشعل و 10 سال گارانتی لوله های تابشی و 15 سال خدمات پس از فروش است. یکی از مهم‌ترین مزیت های سیستم گرمایش تابشی کف الکتریک حفظ گرما برای طولانی مدت است.

  • مدل تک لوله ای هیتر های تابشی گرماتاب نیز با نام SL تولید و عرضه می شود که همانند هیتر های یوتاب برای فضای های نیمه باز نیز مفید است.
  • در این روش تمام گرمای بازتاب شده از سطح کف خانه از لوله‌های آب گرم که در زیر کف سازی خانه به کار رفته اند، گرفته می‌شود.
  • هدف ما انتقال دانش و تجربه کشورهای اروپایی در امر بهره وری انرژی به صنعت داخل کشور جهت ارتقاء کیفیت محصولات گرمایشی و سرمایشی می باشد.
  • در حقیقت این پرتوها هوا را گرم نمی‌کنند اما اشیاء گرم شده به دلیل افزایش دما گرم می‌شوند.
  • گاراژها، رمپ‌های پارکینگ یا سایر مکان‌های خانه به سیستم گرمایشی تابشی گازی نیاز دارند.
  • قطعا استفاده از ابزارها و لوله‌ها به نوبه خود نسبت به تامین برق مورد نیاز جهت گرم کردن خانه ارزان‌تر هستند از این رو بسیاری از افراد هنگام بازسازی خانه خود از سیستم گرمایش تابشی کف استفاده می‌نمایند.

هنگام نصب، به‌ کارگیری و انجام سرویس خدمات باید دقت کنید که هم‌پوشانی ایجاد شود تا رفلکتور و تیوب بخاری روی ‌هم نیفتند. یا هیتر سرامیکی نیز برای صنایع بزرگ مانند مدل لوله‌ای توصیه می‌شود. این نوع از هیترها به هیتر روشنایی نیز معروف هستند و دو نوع برقی و گازی دارند. همان‌طور که از نام آن‌ها مشخص است در مدل‌های برقی برای ایجاد گرما به انرژی الکتریسیته نیاز است و مدل‌های گازی از طریق احتراق کار می‌کنند. حرارت تولید شده توسط پنل پخش‌کننده به امواج مادون‌ قرمز تبدیل شده و در محیط پخش می‌شوند.

در دهه هفتاد میلادی ساختار وسایل گرمایشی توسعه و تنوع بیشتری پیدا کردند. لوله دودکش که در انتهای لوله نصب می شود و گاز های ناشی از احتراق به بیرون هدایت می شوند . این هیتر ها با استفاده از رفلکتور آلومینیوم با ضخامت بیشتر در مصارف عمومی کاربرد دارد . طبق تحقیقات آلومینیوم اشعه بیشتری نسبت به استیل از خود ساتع می کند .

آشنایی کامل با نحوه کارکرد سیستم گرمایشی و تابشی

سیستم گرمایشی تابشی سیستم گرمایشی تابشی مرغداری سیستم گرمایش تابشی سالن صنعتی-اخگرتابش معمولا مسیر تمام لوله‌های آب داغ از زیر کف اصلی خانه عبور می‌نمایند در نتیجه شما می‌توانید با بالا بردن دمای آب گرمای بیشتری را در فضای خانه ایجاد نمایید از این رو به این لوله‌ها، لوله‌های گرمایشی گفته می‌شود. البته از این مدل هیتر های گرماسان در سالن های ورزشی و صنعتی نیز می توان استفاده کرد. هیتر تابشی سقفی گرماسان نیز با توجه به داشتن مشعل بدون مبدل یکی از هیتر های پر مصرف می باشد و بیشتر حرارت تولید شده این دستگاه های گرمایشی از طریق دودکش به بیرون هدر میرود.

سیستم گرمایشی تابشی سقفی