اصطلاحات ارز دیجیتال به زبان آدمیزاد همیار کریپتو | نی نی سایت

اصطلاحات ارز دیجیتال به زبان آدمیزاد همیار کریپتو | نی نی سایت

مهم است که صرافی ارزهای دیجیتال را با کیف پول‌های دیجیتال یا کارگزاری‌ها اشتباه نگیرید. کیف پول‌های دیجیتال اغلب به شما امکان معامله و خرید طیف کوچکی از دارایی‌های دیجیتال محبوب مانند بیت‌کوین و اتریوم را می‌دهند. سپس می‌توانید این دارایی‌ها را به صرافی دیگری ارسال کرده تا با سایر دارایی‌های دیجیتال مانند آلت‌کوین‌ها معامله کنید. ساتوشی ناکاموتو همچنین پایگاه داده بلاک چین را اختراع کرد که بیت کوین و بیشتر پلتفرم‌های دیگر ارزهای دیجیتال، با استفاده از آن اطلاعات تراکنش‌ها را نگهداری می‌کنند.

۳. کاردانو (Cardano ADA)

این داده‌ها کمک می‌کند تا با مقایسه ارزش شبکه با حجم تراکنش های ثبت شده در بلاک چین تشخیص داد که یک ارز مناسب ارزش گذاری است یا حباب است. در بازار ارزهای دیجیتال این اصطلاح معمولاً برای افرادی به کار می‌رود که کالا یا ارزی را صرفاً باایمان به افزایش قیمت آن نگه می‌دارند درحالی‌که شاخص ها احتمال چنین افزایشی را نشان نمی‌دهند. باید ارز دیجیتال آن شبکه را بخرند و کیف پول خود را به شبکه اختصاص دهند یا به اصطلاح سهام گذاری کنند. به این ترتیب درازای سهامی که در اختیار شبکه قرار داده‌اند به طور مرتب مقداری به ارزهای دیجیتال آن‌ها اضافه می‌شوند.

  • تله خرسی در اثر نفوذ برخی از سرمایه داران در روند بازار به وجود می‌آید.
  • کیف پول‌های غیر حضانتی (non-custodial) به کیف پول‌های خارج از صرافی گفته می‌شوند که کنترل کامل کلیدهای خصوصی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
  • برای اطلاعات بیشتر پیشهاد می‌کنیم مقاله بیت کوین چیست را مطالعه کنید.
  • اصطلاح آلت کوین برای توصیف هر ارز دیجیتالی که بیت کوین نیست استفاده می شود.
  • در واقع، تنها چیزی که این وسط به این پول ارزش میده، اعتباریه که مردم و سرمایه اینجا گذارها بهش میدن.
بلاک چین با سایر پایگاه داده‌های متداول تفاوت‌هایی دارد که مهم‌ترین آن‌ها به صورت زیر است. 💸تبریک میگویم شما اولین قدم از وارد شدن به دنیای ارزهای دیجیتال را انجام دادید برای برداشتن قدم های بعدی موارد زیر را با حوصله مطالعه کنید. خوشبختانه بازار رمزارزها به گونه‌ای است که با کمترین سرمایه(حتی با صد هزار تومان) هم می‌توانید وارد شوید و سرمایه خود را چند برابر کنید. این بازار، یک بازار مردمی است و چه برای سرمایه داران و چه افرادی که سرمایه کافی ندارند، مناسب است.

یعنی شما فقط میتونید تو بالارفتن قیمت سود کنید و تو پایین اومدن قیمت ضرر می‌کنید. اما این رو هم در نظر داشته باشید که تو پایین اومدن قیمت پولتون ممکنه صفرم بشه. این بازار با توجه به اینکه خیلی جذابه ، ممکنه باعث بشه فکر کنید خطر نداره اما همون طور که گفتم ممکنه سرمایه شما را نابود کنه.

بیشتر شبکه های بلاک چینی که در حوزه ی ارزهای دیجیتال از اون ها استفاده میشه، غیر متمرکز هستن. یعنی اطلاعاتی که روی این بلاک چین ها ثبت میشن، غیرقابل تغییر و دستکاری هستن. البته این اطلاعات به صورت دائمی در دسترس همه ی افراد شبکه هستن و همه میتونن در صورت نیاز داده های روی این شبکه ها رو مشاهده کنن. در حال حاضر از شبکه ی بلاک چین تو حوزه های مختلفی از جمله امور مالی و حقوقی هم استفاده میشه.

امکانات ما